Yine birşey anlayamadık

Ülkemin şu halini görünce, aslında yıllardır halini görünce, uzun zamandır görüşemediğim, çok değerli bir dostumun anlattığı fıkra aklıma geldi, o günlerde çok ilgimi çekmemişti ama bu günleri görünce hiç aklımdan çıkmaz oldu fıkra.

Adamın birisinin karısı adamı atlatıyormuş, durumu komşusu usulünce adama bildirmiş, olayı duyan adam, pek inanmamış, inanmak istememiş bir türlü üzerine konduramamış, ancak yine de şüphelenmiş, bir dedektif tutmaya karar vermiş. Dedektif, kadını her gün aralıksız izleyecek, kimle ne yapıyorsa rapor halinde kocasına verecekmiş, Dedektif ilk günün sonunda raporu kocaya sunmuş, senin karı bir kişiyle, sokağın başında buluştular beraberce yürüdüler, raporunu verir, karının kocası canım o önemli değil, olabilir….daha net şeyler getir..

-Dedektif takibe devam eder, kadın, adamla bir parkta sarmaş dolaş otururken görür, hemen koşarak kadının kocasına rapor eder… koca canım o çok önemli değil, böyle bir durumda bizi aldatıyor diyemeyiz, yani gene anlayamadık der..

-Dedektif takibe devam eder başka bir gün, adamla kadının buluşup deniz kenarında zula bir yerde oturup ara sıra da öpüştüklerini rapor eder. Adam yine çok etkilenmeden canım bu dostane bir öpüşme olabilir, sırf bu sebepten beni aldattı diyemeyiz, bu rapordan da, gene bir şey anlaşılmadı.

Dedektif takibe devam eder, kadını yine aşığıyla birlikte buluşup, bir otel lobisinde yemek yediklerini çok samimi durumlarının olduğunu sonrada gözden kaybolduklarını anlatır. Adam, cevaben ben anlattıklarından beni aldattı diyememem, bana çok net rapor getir. Biz durumdan da gene bir şey anlayamadık cevabını verir.

-Dedektif bu sefer çok kararlı bir şekilde sonuca gitmek üzere takibe başlar, adamla kadının son durumunu, kadının kocasına rapor eder, Efendim.., Senin karı aynı adamla buluştular, önceki gittikleri otele gittiler, adam., eee sonra ne oldu, dedektif devamla, yemeklerini yediler, otelin dördüncü katında bir odaya girdiler., eee, sonra ne oldu. Ben onları anahtar deliğinden seyrediyordum.. karın soyunmaya başladı, eee sonra ne oldu.? Karın üstündekileri tek, tek çıkarttı, eee sonra ne oldu.? En son kilodu kaldı onu da çıkarttı..eee sonra ne oldu.? Kilodu da çıkarttı ancak kapının koluna astı, anahtar deliği kapandı sonrasını göremedim der.., adam biraz düşündükten sonra.., Yav desene gene tam olarak ne yaptığını anlayamadık.

 Yurdum insanının bir kısmı hala, bir şey anlayamadı, hala bir şey konduramıyor, ne dediler ne oldu, ne söylediler, ne yaptılar, buraya yazmakla bitmez, her söylediklerinin, mutlaka tersini yaptılar. Hep tükürdüler hep yaladılar, ama ceremesini bu millet çekti.

En son olayları, bilmem nasıl izah etmek gerekir. Buraya yazmaya gerek var mı? Ülkede olan bütün olumsuzlukların, yegane sebebi, Faiz LOBİSİ, Dış GÜÇLER, kötü niyetli iş adamları, Basının bir kısmı, yargıda, bürokraside bulunan ÇETELER, falan filan.

Ey Millet, 2001 Yılında yaşanan krizde, Dış güçler, Faiz lobisi, vesayet, basının yalaka kısmı, kötü niyetli iş adamları, bürokrasi, paralel devlet v.s bunlar, yokmuydu.? Her şeyi iki yıllık, beş parçalı hükümete yıktınız, hala cereme çekiyorlar, hani hep dersiniz ya 28 Şubat sürecinin faturası, hortumlanan para 250 milyar dolar, eğer öyleyse o hükümet o faturayı da üstlenmek zorunda kalmadı mı.? Yoksa yanlış mı ? Düşünüyorum. Ne dersiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir